Zewnętrzne Systemy Wykrywania Intruzów

Senstar Omnitrax Lynx

Omnitrax to 5 generacji obwodowy system wykrywania intruzów firmy Senstar. System działa z wykorzystaniem jako sensorów zakopywanych (ukrytych) kabli koncentrycznych o specjalnej konstrukcji. Wokół sensorów wytwarzane jest aktywne, przestrzenne pole detekcji. Wszelkie zaburzenia pola detekcji są rejestrowane i analizowane przez elektroniczny sterownik stref.

about
Omnitrax jest obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie, zapewniającym wyjątkowo wysoką skuteczność działania systemem dostępnym na rynku.

Charakteryzuje się skutecznością wykrycia intruza powyżej 99%, przy ilości fałszywych alarmów (FAR) poniżej 1/miesiąc oraz dużej odporności na większość czynników mogących powodować przypadkowe alarmy (FAR): obecność małych zwierząt, zjawiska atmosferyczne, kable i przewody elektryczne, urządzenia radiowe i radary.

Dodatkowo Omnitrax – z uwagi na ukrycie sensorów i przestrzenną ale niewidzialną strefę detekcji – jest bardzo trudny do „oszukania” i ominięcia bez wywoływania alarmu.

Najważniejsze zalety systemu Omnitrax wynikają z:

  • Unikalnej, opatentowanej konstrukcji kabli sensorycznych
  • Nowej generacji elektronicznych sterowników stref
  • Możliwości przesyłania danych i zasilania z wykorzystaniem sensorów (istotne dla rozległych systemów obejmujących wiele modułów.)
  • Omnitrax przeznaczony jest do zastosowania dla obiektów wymagających wysokiego poziomu ochrony. Może być zastosowany w terenie o skomplikowanej topografii, w tym terenie pofałdowanym, pomiędzy drzewami itp. Sensory mogą być układane bezpośrednio w gruncie, w nacięciach wykonanych w betonie lub asfalcie, pod kostką brukową


System Lynx to uproszczona, bardziej ekonomiczna wersja systemu Omnitrax.

Lynx wykorzystuje te same zestawy przewodów sensorycznych tworzących aktywną, przestrzenną strefę detekcji, natomiast sterownik elektroniczny jest tańszy o około 50% w porównaniu ze sterownikiem Omnitrax.

Optex REDSCAN RLS-3060

Optex REDSCAN RLS-3060 jest innowacyjną skanującą czujką laserową. Może wykrywać wielkość poruszającego się obiektu, jego prędkość i odległość od czujki. Informacje przetwarzane są za pomocą unikalnego algorytmu, w wyniku czego otrzymujemy najbardziej wiarygodną detekcję człowieka i minimalną ilość fałszywych alarmów. Czujka może być montowana do pracy w pionie lub w poziomie w zależności od wymagań i warunków pracy.

about

Przy montażu w pionie RLS-3060 tworzy 60m strefę detekcji będącą niewidzialną kurtyną. Cztery wyjścia do zdalnego sterowania kamerami oraz osiem lub cztery w pełni edytowalne strefy detekcji połączone z tymi wyjściami powodują, że RLS-3060 jest idealnym rozwiązaniem dla monitoringu.

Przy montażu w poziomie RLS-3060 tworzy strefę detekcji o promieniu 30m i kącie 190°. Kształt sterfy detekcji można edytować ręcznie lub automatycznie. Przy ustawieniach automatycznych detektor potrafi samodzielnie właściwie ukształtować obszar detekcji nawet dla bardzo skomplikowanych przestrzeni.

REDSCAN jest zaawansowanym zewnętrznym detektorem nowej generacji sterującym systemem i zmniejszającym koszty monitoringu wideo.

Cias SIOUX

SIOUX to innowacyjny system ochrony obwodowej montowany na ogrodzeniu, powstały w wyniku prac badawczych realizowanych we współpracy z Politechniką w Mediolanie, które zaowocowały zgłoszeniem trzech patentów. System składa się z wielu sensorów z trójosiowymi sensorami MEMS, pogrupowanymi w podsystemy po siedem sensorów. Podsystemy składają się z jednego sensora głównego i sześciu pomocniczych. Każdy z nich działa indywidualnie i generuje własny sygnał wysyłany na różnych kanałach do sensora głównego. Każdy sensor główny posiada informacje na temat położenia sensorów pomocniczych, dzięki czemu możliwe jest analizowanie docierających z nich informacji w odniesieniu do innych sensorów.

about

Inteligencja Rozproszona

Dzięki możliwości analizowania parametrów pojedynczego sensora, system może  być adaptowany do każdego rodzaju ogrodzenia, nawet jeżeli składa się ono na różnych odcinkach z różnych materiałów. Możliwe jest dopasowanie parametrów pracy indywidualnie dla każdej strefy oraz, wewnątrz strefy, dla każdego indywidualnego sensora. Wysokie prawdopodobieństwo wykrycia (POD) oraz niski poziom alarmów niewłaściwych (NAR) systemu są wynikiem analizy wszystkich trzech sygnałów (odpowiadających trzem płaszczyznom) generowanych przez każdy sensor. Analiza sygnału odbywa się przy zastosowaniu logiki rozmytej (fuzzy logic).

about

Cias Newton

Bariery podczerwieni zewnętrzne.
Bariery ukryte w estetycznych słupach o wysokości 1, 2, lub 3 m.
Zasięg do 200 m.

about

FlexZONE

FlexZONE to kolejna, najnowsza generacja systemów napłotowych renomowanej firmy Senstar Coproporation.

Cechy i zalety:

Jednym zestawem można zabezpieczyć do 600mb ogrodzenia, z możliwością podziału na 20 dowolnie wytyczonych i skonfigurowanych stref detekcji
Monitoring sensorów z dokładnością do 3m, zapewnia dokładną kalibrację wzdłuż całej długości każdego odcinka sensora
Możliwość instalowania jednej nitki sensora na kilku rodzajach ogrodzeń
W porównaniu do systemów poprzedniej generacji zapewnia jeszcze większą skuteczność przy mniejszej ilości przypadkowych alarmów.